preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Rodzaje saun

Aktualności

Budowa Saunarium

Drodzy Goście, pragniemy poinformować Was o planach związanych z odtworzeniem SAUNARIUM. - Właśnie zatwierdziliśmy projekt budowlany...

Promocje

Junior + JA

Sauna infrared
Ciało ogrzewane jest bezpośrednio przez promieniowanie podczerwone. Ciepło wytwarzane przez promienniki podczerwieni wnika głęboko (do 4 cm) w ciało i rozgrzewa tkanki od wewnątrz. Seans nie jest męczący: z takiej "kąpieli" mogą korzystać nawet dzieci i osoby starsze oraz te, które mają kłopoty z krążeniem, chorobami serca i nadciśnieniem. Szczególnie zalecana jest sportowcom uprawiającym sporty wyczynowe i ekstremalne jak również dla osób po przebytych po wszelkiego rodzaju operacjach lub zabiegach.

Sauna sucha
Sauna jest zabiegiem fizykoterapeutycznym polegającym na kąpieli w gorącym powietrzu i nieznacznej wilgotności powietrza. Rozgrzane powietrze działa na skórę i drogi oddechowe. Efekt cieplny sauny wzmaga się przez polewanie rozgrzanych kamieni, a tym samym przez zwiększenie wilgotności.

Sauna bio-aroma
Sauna bio jest zabiegiem polegającym na działaniu ciepłego powietrza w połączeniu z delikatnym działaniem pary wodnej. Zabiegi są bardzo odprężające działające kojąco na drogi oddechowe, działają nawilżająco na skórę, oczyszczają ją z zanieczyszczeń.

Łaźnia aromatyczna
Kąpiel w saunie parowo-ziołowej jest znacznie łagodniejsza. Generator pary ogrzewa powietrze poprzez wytwarzanie gorącej pary wodnej, do układu parowego wpuszczane są ziołowe esencje zapachowe które podnoszą wrażenie regeneracyjne. Jest odpowiednia dla większości osób, nawet dla małych dzieci. Warunki takie dobrze wpływają na nawilżenie skóry, oczyszczają skórę z toksyn, wpływają na inhalację układu oddechowego, poprawia krążenie krwi.

Łaźnia solankowa
Urządzenie o działaniu zbliżonym do niskotemperaturowej sauny, ale z wysoką wilgotnością powietrza. W odróżnieniu od sauny w łagodnej łaźni parowej szczególnie zdrowa jest gorąca para w połączeniu z delikatną mgiełką solanki przy chorobach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych. Wilgotne ciepło kąpieli parowej korzystnie wpływa także na wygląd skóry, poprawia w niej krążenie krwi, oczyszcza i ożywia.
W Saunie solankowej do inhalacji stosujemy oryginalną Solankę z Zabłocia. Jest ona wydobywana od 1892 roku  w miejscowości Zabłocie w gminie Strumień zawiera niezbędne mikroelementy potrzebne do stworzenia unikalnego mikroklimatu morskiego (inhalacje jodem), który działa leczniczo, relaksacyjnie i uspokajająco na nasze zdrowie i samopoczucie.

Sauna relaks-rytuał (sucha)
Sauna dla kilkunastuosobowej grupy, do przeprowadzania rytuałów/seansów saunowych. Specjalnie dedykowana osoba - saunamajster polewa kamienie sauny dużą ilością wody wraz z olejkami eterycznymi, intensywnie mieszając powietrze i rozprowadzając aromaty za pomocą wachlarza lub ręcznika dając efekt nagłego uderzenia ciepła. Seanse saunowe działają bardzo pobudzająco, świetnie rozgrzewają ciało i zmysły.

Sauna rytuał czynna jest na czas seansów. Seanse Saunowe w naszym saunarium >>>

 

ZOBACZ PLAN SAUNARIUM ONLINE

Rezerwacja online